Tadeáš Teddy Teťák

Profesionálny reprezentant
Slovenska v golfe

Jedinečný talent zo Slovenska

Tadeáš, narodený 28.3.2000, sa začal venovať golfu ako 5 ročný, v roku 2005. Počas štúdia na základnej a strednej škole v USA trénoval v IMG Academies a neskôr v Bishops Gate Golf Academy. V roku 2018, počas maturitného ročníka, sa umiestnil v celoštátnom juniorskom rebríčku USA na 24.mieste. Je niekoľkonásobný juniorský majster SR v hre na rany v príslušných kategóriách, ako aj v absolútnej kategórii bez obmedzenia veku. Je majster SR mužov v hre na rany. Ako amatérsky hráč sa zúčastnil väčšiny významných žiackych, juniorských a mužských golfových turnajov po celom svete.

Tadeáš Teddy Teťák
Tadeáš Teddy Teťák

Slovenský priekopník na svetových ihriskách

Od roku 2011 hral ako amatér na 166 ihriskách spolu 236 turnajov. Vie sa prispôsobiť rôznym typom ihriska, len tak ho niečo neprekvapí, má veľké množstvo skúseností. Na amatérskych turnajoch v zahraničí bol slovenským priekopníkom, v čom chce pokračovať aj v rámci PRO kariéry.

0
ihrísk
0
turnajov

Profesionálna kariéra

V sezóne 2023 podával na turnajoch stabilné výkony.

V 13. Turnajoch ProGolfTour prešiel všetkými cutmi, jeden turnaj vyhral a 4 krát skončil v TOP 10, čo stačilo v konečnom rebríčku Order of Merit na 6. miesto. Zo štyroch turnajov Challenge Tour dva razy uhral cut a obsadil 28. a 34. Miesto. V QSchool. Na DPWT sa mu nepodarilo postúpiť z druhej fázy do finále.

Prvá úplná profesionálna sezóna ukázala, že Tadeáš je schopný hrať golf na najvyššej úrovni a aj keď sa mu nepodarilo splniť všetky stanovené ciele na sezónu 2023, tak sa utvrdil, že sú reálne a ďalej bude na ich naplnení pracovať.

Výsledky turnajov

Po ukončení vysokej školy (22.05.) sa Tadeáš zmenil na profesionálneho hráča a stal sa členom PGA of Slovakia.

V prvej neúplnej sezóne odohral 7 turnajov Challenge Tour a 1 turnaj DP World Tour – 4x sa mu podarilo prebojovať (do finálových kôl).

Tím

Zach Parker

Zach Parker

“Tadeas is motivated and there’s no question with his work ethic and commitment he’s going to make his goals and dreams a reality.”

Zach Parker has been a coach for the past twenty years and has had the privilege of coaching some of the best junior college and professional players in the world. He’s a Golf Digest Best Young Teacher in American 2019-2020 and 2020-2021 and most of all he’s had the opportunity to support Tadeas on his journey since he was 16. Throughout the journey Parker has helped Tadeas learn grow and evolve both as a golfer and as person.

Maroš molnár

Maroš Molnár

„S Tadeášom trénujem od jeho 12 rokov. Jeho profesionálny prístup je ukážkový. Za tie roky urobil veľký výkonnostný pokrok a jeho potenciál nie je ani zďaleka vyčerpaný. Ja verím, že jeho veľké víťazstvá ešte len prídu, ak bude naďalej takto tvrdo trénovať.“

Maroš Molnár sa venuje trénerskej činnosti 26 rokov. Vyštudoval FTVŠ na Univerzite Komenského v Bratislave, odbore telesná výchova – magisterské štúdium. Má desiatky certifikátov vo svojej oblasti. Prešlo mu rukami množstvo vrcholových športovcov, olympionikov, či majstrov sveta. Je hlavný tréner v TV show Extrémne premeny.

Sebastián Smoleňák

Sebastián Smoleňák

“Vďaka Tadeášovému profesionálnemu prístupu a snahe neustále na sebe pracovať je pre mňa cťou a radosťou byť súčasťou tohto tímu. Som presvedčený o tom, že raz Tadeáš naplní všetky svoje sny a ciele a budem veľmi rád ak budem toho súčasťou.”

Sebastián Smoleňák je absolvent fakulty sportovních studií Masarykovej univerzity v Brne v odbore kondičné trénerstvo. Kondičnému trénerstvu sa venuje od svojich 20. rokov. Síce sa počtom odtrenovanych rokov a zverencov nemôže porovnávať s ďalšími členmi Tadeášovho tímu, prináša však do tímu svoju mladícku dravosť a nové modernejšie princípy a prístupy. V praxi využíva najmä poznatky z Biomechaniky pohybu a Neurotrainingu, ktoré Tadeášovi pomáhajú na jeho bezbolestnej a efektívnej ceste za vytýčenými cieľmi.

Jana Ďurecová

Jana Ďurecová je diplomovaný fyzioterapeut. Vyštudovala v Banskej Bystrici, SZU OZOŠ. 5 rokov pôsobila v Jánskych Lázňach v detskej liečebni Vesna, následne vo Fitness InPulse v Bratislave ako fyzioterapeut. Aktuálne pracuje v tíme Molfit. Spolupracovala so svetovými tenistkami Kseniou Pervak (36.. KAZ), Polonou Hercog (33., SLV), Janinou Wickmayer (19., BEL),  hokejistami KHL (Martin Bakoš, Martin Stajnoch, Peter Podhradský), s futbalistom Filipom Šebom a ďalšími športovcami. Má množstvo certifikátov zameraných na ľudské telo, fyzioterapiu, Pilates body control, športovú fyzioterapiu a tréning, akupresúry atď.

Iain Highfield

Vášnivý a profesionálny tréner mentálnej výkonnosti využívajúci odborné znalosti získané štúdiom, hraním a prácou v mnohých športových inštitúciách a zariadeniach. Pri svojej práci využíva 14-ročnú odbornosť v oblasti vzdelávania a inšpirácie juniorských, vysokoškolských a profesionálnych športovcov, aby si vytvorili dokonalé psychologické návyky. Je svetovým lídrom v oblasti zlepšovania výkonnosti prostredníctvom vytvárania efektívnych tréningových prostredí, ktoré vedú k vyššiemu zachovaniu zručností a zvýšenému prenosu zručností. Vždy sa rád podelí o svoje vedomosti, vášeň a žije svoj sen, v ktorom pomáha ostatným pri dosahovaní ich cieľov a vytváraní pozitívnej zmeny. Má rozsiahle trénerské zázemie v golfe podporujúce elitných juniorov, univerzitných hráčov, medzinárodných hráčov, golfistov European Tour a PLGA Tour.

Aktuálne aktivity

V sezóne 2024 bude hrať turnaje Pro Golf Tour a Challenge Tour. 

Na jeseň sa Tadeáš zúčastní QSchool na DP World Tour.

Tadeáš Teddy Teťák

Hlavný profesionálny cieľ

Do troch rokov sa chce Tadeáš prebojovať na DP World Tour alebo Korn Ferry Tour.

Partneri

Kontaktujte Nás

Chcete sa stať partnerom, sponzorom alebo máte otázky na Tadeáša? Neváhajte nás kontaktovať.

Médiá

Tadeáš sa stal Profesionál roka

Teddy Teťák o prvom víťazstve

Teddy Teťák po víťazstve na Riedhof Open 2023

Teddy Teťák opäť tesne za Top 10
Skvelý Teddy Teťák
Tadeáš Teťák tesne za Top 10 na turnaji EINBAY Red Sea Open 2023
Scroll to Top